Як доглядати новонароджене кошенятко?

Народження маленького кошенятка, особливо, якщо ви довго очікували на цю подію - це радісний момент у житті. Але слідом за радощами, не слід забувати що кошенятко потребує догляду вже від перших годин після народження. Ми не завжди знаємо, що можна робити, а чого не рекомендується. Тому в цій статті ми спробуємо розібратися - як же поводитися з новонародженим кошенятком?

Animals_Cats_Little_kitten_029675_.jpg

Народження маленького кошенятка, особливо, якщо ви довго очікували на цю подію - це радісний момент у житті. Але слідом за радощами, не слід забувати що кошенятко потребує догляду вже від перших годин після народження. Ми не завжди знаємо, що можна робити, а чого не рекомендується. Тому в цій статті ми спробуємо розібратися - як же поводитися з новонародженим кошенятком?Чим годувати кошеня?


Якщо ви задаєтеся питанням, як годувати новонароджених кошенят, то спробуйте почати з молока: двох чайних ложечок нежирного сорту буде цілком достатньо. Можна використовувати навіть сухе молоко, яке розчиняється з медом або цукром, і краще на перших порах зовсім відмовитися від жирного коров'ячого молока. Щодня кількість молока можна збільшувати на одну ложечку, а пізніше давати і трохи молочних каш, приготовлених так само, як і для новонародженої дитини.Якщо ви годуєте кошеня з першого дня, то приготуйтеся перші 10 днів робити це кожні 2-3 години, включаючи і нічний час! Кращий спосіб - годувати кошеня за допомогою маленької стерильної пляшечки з соскою. Молочну суміш для годування не можна зберігати! Пляшечки і соски потрібно регулярно кип'ятити і чистити. І ні в якому разі не наливайте молоко кошеняті в рот піпеткою і не впихайте їжу силою: вона може потрапити в дихальні шляхи і згодом викликати пневмонію. Годувати кошеня краще, взявши його на руки і тримаючи в розпрямленому стані - так йому буде легше приймати їжу і відригувати повітря.Миття та туалет


Незалежно від того, є у кошеняти мама чи ні, вам все одно доведеться мити його самостійно. Якщо навіть кішка доглядає за своїми кошенятами сама, це буде для неї відмінною допомогою. Правда, це не означає, що кошенят потрібно інтенсивно купати - достатньо буде протирати їх шерстку вологою ганчіркою, якщо мама сама не справляється.Кошенят можна досить легко навчити користуватися лотками з наповнювачем ще до моменту відлучення від матері, тому про це можна і потрібно починати піклуватися як можна раніше. Якщо кошенята знаходяться при кішці, то вона сама підштовхне їх до туалету (який, до речі, в цей період повинен знаходитися максимально близько) і сама покаже і підкаже, що треба робити.Якщо ж кішки немає, вам доведеться допомогти кошеняті самостійно. До тих пір, поки кошеняті не виповниться мінімум три тижні, його туалет потрібно організовувати при кожному годуванні.Робиться це поетапно:Спочатку злегка змоченою в теплій воді жорсткої ганчірочкою (краще всього підходить лляна) обережно обітріть тіло кошеня, імітуючи вилизування мамою-кішкою.Акуратно помасажуйте живіт малюка, щоб налагодити травлення.Потім зробіть легкий масаж внутрішніх частин стегон кошеня - у місцях, максимально близьких до сечівнику. Це дуже важливо, тому що у кошеняти потрібно викликати перше сечовипускання як можна раніше!Як виходити кошеня без матері?


Буває і так, що кошеня народжується дуже слабеньким і хворим, або ж у нього є деякі порушення в розвитку. Щоб виходити кошеня , потрібно уважно стежити за ним, відзначаючи всі зміни його стану, і у разі необхідності негайно звертаючись до ветеринара. Зокрема, потрібно обов'язково стежити за:
  1. Відкриттям очей – якщо цього не станеться до 17-го дня, малюка доведеться везти до лікаря, який може виправити ситуацію за допомогою простої операції;


  2. Станом піднебіння кошеня - часто буває вроджений порок у вигляді розщеплення неба, який можна легко визначити по молоку, яке просочеється через ніздрі, коли тварина п'є. На жаль, кошенята з таким пороком просто приречені, тому що вони не можуть нормально приймати їжу.


  3. Станом лапок кошеня - у новонароджених кошенят може бути параліч задньої частини тіла, який викликаний дегенерацією м'язів.
Тепло, при догляді за кошенятами


Дуже важливо налагодити правильний обігрів кошенят. Нормальна температура дорослої кішки 38-38,5 С , значить температура в будинку повинна бути приблизно 30-33 С (з другого тижня температуру слід поступово збільшувати, доводячи її до кімнатної). Як це зробити? По всіх чотирьох сторонах коробки кладуть грілки (їх з успіхом замінюють скляні пляшки). В пляшки кожні 5-6 годин (якщо температура в квартирі 20 С) наливають дуже гарячу воду, практично окріп. Грілку обов'язково потрібно обмотати тканиною в 5-6 шарів. Завдяки такій ізоляції тепло надходить саме в потрібній дозі. Краще всього для цього підходить махровий рушник.Бажаємо вам приємного проведення часу з вашим кошенням!