Токсоплазмоз, вагітні та коти. Як себе вберегти?

В природі завжди існує можливість передачі збудника захворювання між різними видами, яскравим прикладом цього є всім відомий пташиний грип. І хоча список захворювань, які можуть передаватися від кішки людині (такі захворювання називаються зоонозними) є доволі великим, але на щастя, лише декілька захворювань реально можуть передатися від кішки людині. В цій статті про них поговоримо.

11.jpg

В природі завжди існує можливість передачі збудника захворювання між різними видами, яскравим прикладом цього є всім відомий пташиний грип.
І хоча список захворювань, які можуть передаватися від кішки людині (такі захворювання називаються зоонозними) є доволі великим, але на щастя, лише декілька захворювань реально можуть передатися від кішки людині.
В цій статті про них поговоримо.Жоден з вірусів за винятком котячого сказу, не може викликати у людини захворювання. Котячий СНІД, котяча лейкемія, герпес, коронавіруси та парвовіруси не здатні здатні розвинутися в людському організмі, коли потрапили в нього від кішки.
Що ж реально загрожує людині?ТОКСОПЛАЗМОЗ
Найбільш розповсюджена зоонозна інфекція, яка особливо небезпечна для вагітних жінок.Якщо не вдаватися у подробиці, то узагальнити то Toxoplasma – це збудник захворювання, основним хазяїном та переносником якого є родина кошачих, до якої належать звичайна кішка. Збудник попадає до організму кішок після поїдання зараженого м’яса, та розвивається у них в кишечнику.
Найчастіше зараження людини відбувається при прибиранні за кішкою, коли не дотримуючись правил гігієни прибирають котячий послід. Збудник попадає на руки, а звідти вже через шлунково-кишковий тракт людини попадає в кишківник і там розвивається.
Ще одним варіантом зараження є вживання сільськогосподарських продуктів інфікованих токсоплазмозом тварин. Так як кішки є також переносниками токсоплазмозу то свійські тварини що вживають траву забруднену виділеннями кішок також інфіковуються і стають носіями токсоплазмозу.Найбільшу небезпеку токсоплазмоз становить для вагітних жінок, особливо, на ранніх термінах вагітності до 3 місяця. Оскільки до 3 місяця закладаються усі внутрішні органи та системи організму,а вірус токсоплазми порушує послідовність ембріонального процесу, то є великий шанс, що народиться дитина з важкими вадами розвитку, розумово відстала, або вади розвитку приведуть до смерті.Які заходи слід вжити, щоб не заразитися токсоплазмозом?
Перш за все вагітним не слід прибирати за кішками. Також після контакту з кішкою завжди мийте руки, оскільки на шерсті містяться яйця токсоплазми. Котячий послід прибирайту в рукавичках. Систематично водіть свою кушку до ветеринара, та дотримуйтеся привил гігієни, не забувайте тримати вашу кішку в чистоті.СТРИГУЧИЙ ЛИШАЙ
Ще одне доволі часте захворювання, збудником якого є грибок. Дане захворювання уражає в основному дітей і дуже легко прширюється від однієї дитини до іншої. Ураження дітей зумовлене недостатньої стійкістю дитячої імунної системи. Небезпека полягає у швидкості розповсюдження лишаю та ураженні великих ділянок шкіри.
Захворювання лікується з допомогою протигрибкових мазей та шампунів. Для лікування котів застосовуються таблетовані форми препаратів.ЛЯМБЛІОЗ
Лямбліоз захворювання-зооноз, переноснрком якого є родина котячі. Викликається збудником родини Lamblia.Збудник може потрапляти на продукти харчування, внаслідок контакту із контамінованою котячою шерстю. Уражає лямбліоз передовсім кишківник. Сиптомами є діарея, порушення травлення, нудота, погане самопочуття, гарячка. Дане захворювання є достатньо небезпечне, особливо для дітей Тому якщо у вас вдома є кішка обмежте ігри дитини з кішкою, і обовязково провірте вашу кішку на наявність носійства лямблій у ветеринара.СИНДРОМ КОТЯЧОЇ ПОДРЯПИНИ
Найбільш частим ураженням, яке можна отримати від кішки це – укус або подряпина. Але подряпина чи укус це не тільки неприємні відчуття. Справа у тому, що кішки на своїх зубах та кігтях переносять збудників захворювань. Наприклад у подряпини можуть попадпти бактерії роду Bartonella, які спричиняють набряк тканини навколо подряпини, запальну реакцію та збільшення лімфовузлів. Такі подряпини погано заживають, доволі довго і потребеють лікування антибіотиками. При котячому укусі є небезпека попадання мікроорганізмів у рану і винекнення гнійного процесу.Тому одразу після подряпини чи укусу обробіть місце антисептиком (промийте перикисом вадню, та розчином йоду), накладіть стерильну пов’язку тп зверніться до хірурга у найближчий травмпункт.