Рентген кабінет для тварин у Львові

Усі ми з дитинства пам'ятаємо, як ми ходили робити профілактичний рентген з метою профілактики. Дорослій людині достатньо робити флюрографію один раз на 2 роки, для того щоб завчасно виявити небезпечні симптоми та попередити захворювання. А що ми знаємо про рентген для тварин? В яких випадках його робити, як підготовити тварину та де його можна зробити у нашому місті? Про це сьогодні поговоримо із практикуючим ветеринаром, який спеціалізується на рентген діагностиці тварин.

s.jpg

Усі ми з дитинства пам'ятаємо, як ми ходили робити профілактичний рентген з метою профілактики. Дорослій людині достатньо робити флюрографію один раз на 2 роки, для того щоб завчасно виявити небезпечні симптоми та попередити захворювання.А що ми знаємо про рентген для тварин? В яких випадках його робити, як підготовити тварину та де його можна зробити у нашому місті? Про це сьогодні поговоримо із практикуючим ветеринаром, який спеціалізується на рентген діагностиці тварин.Що таке рентгенографія?


Рентгенографія - це метод діагностики, заснований на здатності різних тканин по-різному затримувати рентгенівські промені. Частина променів, що проходять через тіло тварини, затримуються, а інша частина променів формують зображення на чутливій плівці. Після хімічної обробки (проявлення) це зображення стає видимим для ока і його можна інтерпретувати. Основні переваги рентгенографії - це відносна дешевизна, швидкість отримання знімків, в більшості випадків чітке зображення внутрішніх органів.У яких випадках цей метод діагностики є показаним?


Виділяють два основних види рентгенографії: оглядова і контрастна рентгенографія.Показаннями до оглядового рентгенологічного дослідження є:підозра на пошкодження кісток і суглобів (переломи, вивихи);
захворювання серця (виявлення збільшення меж серця і ускладнень кардіологічних захворювань);
захворювання легенів, трахеї;
виявлення контрастних сторонніх тіл (кістки, метал, пластик);
наявність рідини або повітря в грудній і черевній порожнинах;
точне визначення кількості плодів у вагітного тварини.
чужорідне тіло (голка) в шлункуЗ використанням контрастної речовини досліджують:1.Шлунково-кишковий тракт - для цього тварині дають випити суспензією сульфату барію і роблять серію знімків, за якими судять про проходження контрасту по шлунково-кишковому тракту. При такому дослідженні виявляють стеноз (звуження) і дивертикул (розширення) стравоходу, наявність непрохідності шлунково-кишкового тракту, пухлини шлунка і кишечника.2.Сечостатеву систему (контрастна урографія). При рентгенографії контрастна речовина затримує рентгенівські промені і таким чином стають добре видно нирки, сечоводи та сечовий міхур. При такому дослідженні можна виявити розширення ниркової миски, наявність в ньому конкрементів, порушення проходження сечі по сечоводах, розрив сечоводів або сечового міхура, наявність конкрементів і пухлин в сечовому міхурі.3.Спинний мозок (мієлографія)- при цьому виді дослідження реагент вводиться в субарахноїдальний простір і забарвлює спинномозкову рідина (ліквор). Після введення робиться серія рентгенівських знімків для визначення місця компресії (стискання) спинного мозку міжхребцевої грижею, пухлиною або кістковими фрагментами хребця.4.Кровоносну систему. Ангіографія - це контрастне дослідження кровоносних судин. Для проведення ангіографії у кровоносну судину (як правило, це вена) вводиться контрастна речовина і по мірі їїпроходження по кровоносній системі робиться висновок про наявність або відсутність патології кровообігу (наявність аномалій судин, тромби, вроджені вади серця).Як підготовити тварину?


Як правило перед проведенням рентгендіагностики необхідно провести премедикацію тварини. В цю процедуру входять заспокійливі середники, завдяки їм ваша тварина буде спокійною протягом певного часу та лікарю вдасться зробити процедуру вдало. Також ви можете взяти улюблену іграшку вашої тварини - це може бути якась іграшка або річ, яку любить ваш собака чи кіт. Також у залежності від ділянки обстеження вашій тварині може бути не рекомендовано вживати їжу перед рентгеном.Обов'язково уточніть це у рентгенолога напередодні!Де у Львові можна зробити рентген тварині?


Ветеринарний центр ВетМедКлініка Євровет (вул.Заводська)Ветеринарна клініка Vetpraktik