Як захистити собаку від кліщів?

Наступило довгоочікуване літо. Пригріло сонечко, всі радісно виходять на вулиці, в парки на пікніки та прогулянки. Власники домашніх тварин теж виходять на прогулянки зі своїми тваринами. Але чи знаєте ви які небезпеки вас очікують на природі? Як повернутися з прогулянки задоволеним і здоровим поговоримо у сьогоднішній статті.

Dog_and_tick_06-650x419.jpg

Наступило довгоочікуване літо. Пригріло сонечко, всі радісно виходять на вулиці, в парки на пікніки та прогулянки. Власники домашніх тварин теж виходять на прогулянки зі своїми тваринами. Але чи знаєте ви які небезпеки вас очікують на природі? Як повернутися з прогулянки задоволеним і здоровим поговоримо у сьогоднішній статті.КОГО ОСТЕРІГАТИСЯ?
Кліщі — дрібні членистоногі тварини, підклас класу Павукоподібні (Arachnida).
Звичайні розміри кліщів — 0,5—1 мм. На перший погляд зовсім безпечні та нічим не примітні. Але вся небезпека полягаєв укісі кліща. Справа в тому, що кліщі є переносниками багатьох захворювань, збудники яких містяться в їх слині. Але найбільш поширеними та небезпечними захворюваннями, якими може заразитися собака при укусі кліща це Піроплазмоз, Бореліоз та Ерліхіоз.ЯК СОБАКУ МОЖЕ ВКУСИТИ КЛІЩ?
Кліщі, як правило очікують свою жертву на невисоких стеблах трави до 50 см, на невисоких кущах, а особливо багато їх у зарослях та серед повалених дерев, де вони відкладають своє потомство.
Природа дала кліщам тепловізори, за допомогою яких вони вислідковують свою жертву(тобто реагують на всіх теплокровних тварин, а також людей). Тому часто вони очікують поблизу стежок і доріг на собак. А коли собака біжить крізь траву, то кліщі встигають зачепитися за його шерсть. При попаданні на шерсть, кліщ одразу починає швидко рухатися і шукати місце де найніжніша шкіра і де мало шерсті, для того щоб вкусити собаку.ЯК ПОПЕРЕДИТИ УКУС?
Звичайно ви не зможете все літо гуляти з собакою лише на повідку, та не відпускати його побігати. І цілком можливо, що кліщ зможе попасти на шерсть. АЛЕ необхідно знати декілька простих правил, які спростять життя і вам і вашій собаці.1) Одразу як повернетеся з прогулянки, огляньте свого собаку подивіться чи на шерсті немає жодних коричневих, чорних або темних великих кульок. З великою імовірність кліщ, ще не встиг вкусити і ви зможете його зняти. УВАГА. Не знімайте кліща незахищеними руками, бажано щоб ви це зробили в рукавичках, якщо ж рукавичок немає можете це зробити через тканину чи шматок паперу. Після того як знімете кліща, покладіть його в сірникову коробку закрийте коробку, та спаліть її або ж віднесіть у найближчу станцію СЕС. Контакт з кліщем може призвести до захворювання також і людини, а якщо ви викинете кліща то він зможе вкусити вашу собаку знову.2) У вашому арсеналі краплі, спреї та ошийники які відлякують комах та кліщів. Розглянемо ці способи захисту.Краплі наносяться на загривок зобаки та вважаються одним з найбільш ефективних методів захисту. Середня тривалість дії після нанесення 2-3 тижні. Важливо дотримуватися умов використання: Наносити лише на суху шерсть, після нанесення не купати собаку 3 дні.Спрей. Термін дії спрею після нанесення від 1 до 4 тижнів. Але необхідно слідкувати, щоб ви обробили все тіло собаки без незахищених місць. Перевагою цього методу є його швидкість – він діє вже через 10 хв після нанесення, а якість відлякування нічим не гірша ніж у крапель.Ошийник – це найбільш довготривалий засіб захисту. Термін дії до 7 місяців. Його перевага в тому, що знаходится він на шиї, а саме в ділянці голови найчастіше відбуваються укуси.Також можна використовувати комбіновані методи захисту – наприклад, поєднати ошийник і краплі.
3) Проконсультуйтеся з вашим в ветеринаром на рахунок вибору препаратів для захисту, оскільки деякі препарати можуть бути несумісні з певними породами.
Також систематично купайте та розчісуйте вашого улюбленця, в разі укусу ви зможете виявити кліща і допомогти вашому собаці.ЩО РОБИТИ КОЛИ КЛІЩ ВКУСИВ?НАЙГОЛОВНІШЕ не намагайтеся самостійно дістати кліща. Цим ви зможете лише нашкодити, оскільки, частинки тіла кліща можуть залишитися в шкірі собаки і спричинити нагноєння. Зверніться до ветеринара, він усуне кліща швидко і безболісно а головне – безпечно.Також спостерігайте за станом собаки протягом 3 тижнів після укусу. Якщо помітите що стан здоров’я погіршується, то звертайтеся в лабораторію та робіть аналізи на виявлення збудника хвороби. Чим швидше розпочати лікування – тим більше шансів на одужання.Бажаємо вам приємних та безпечних прогулянок!